'Elektrikli Aletler' forumunda HANEFİ tarafından 26 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

1. HANEFİ

HANEFİ Moderator Site Yetkilisi Moderator

NOT: Üye olursanız forumlardaki eklenmiş resimleri doğrudan açık olarak görebilirsiniz.
    Ütü Tefal Ultimate AUTOCLEAN-500 2600 Watt Buharlı Ütü (170 g/dk)

Bu ütüyü 1 yıldır kullanıyorum fiyatı biraz pahalı.Ama eşim ve ben memnun kaldık.
    Suyu çabuk tükeniyor.Muhtemelen buhar çıkışı ile alakalı.Buhar çıkışı mükemmel.
    Tefal ütünün tabanı özel bir kaplama.Bu kaplama sayesinde tabanda kalıcı kir,pislik oluşmuyor.Autoclean(otomatik temizleme fonksiyonlu) taban.Fakat kaplamanın sert cisimlerle zarar görmemesine dikkat etmeniz gerekiyor.Resimde de görebilirsiniz.

Anti Calc Plus=Entegre kireç önleyici sistem ile donatılmıştır.
    Ayda bir kez anti kireç valfinin temizlenmesi uzun ömürlü olmasını sağlar ve böylece içeride kireç birkimini önler.Kireç valfinin nasıl çıkarılıp temizleneceği kitapçığında yazıyor.Çok kolay.

Normalde musluk suyu ve içme suyu yarı yarıya karıştırılabilir yazıyor.Ama ben içme suyu kullanıyorum.

Su haznesi:350 cc
    Kablo uzunluğu:230 cm

Tefal ütü,otomatik temizleme fonksiyonlu ütü,Autoclean,şok buharlı ütü

Ekli dosyalar:

Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Eki 2012
  2. realperest

realperest Administrator Administrator

Hanefi Bey,

Katkınız için çok teşekkürler. Bu forum işte bunun için kuruldu.

3. HANEFİ

Rica ederim.Bazen ben de satın almak istediğim ürünler hk yorumlar arıyorum.Bulamıyorum.Başkalarına yardımım olsun.
    Anti kireç valfinin çıkarılması:1)Ayar düşmesini Power jeans (max) getiriniz.
    2)Buhar ayarı açık olsun.O zaman yukarı doğru çekebilirsiniz.Aksi halde çıkmaz.
    Aşağıdaki resimlerde anti kireç valfinin çıkarılışını görebilirsiniz.

Kitapçığında valfrın ucuna elle kesinlikle dokunulmaması gerektiği yazıyor.
    Valfı 1 bardak sirkeye koyuyorsunuz.4 saat boyunca sirke dolu bardakta bekleyecek.Kitapçığında böyle yazıyor.Biliyorsunuz sirke mükemmel kireç çözücüdür.Aarabaların camlarındaki su damlacık izlerini sirkeyle sildi?iniz zaman şaşırtıcı bir şekilde temizlendiğini farkedeceksiniz.Tecrübemle sabit.
    Foto?raf001ryhe1.jpg Foto?raf0012.jpg Foto?raf0011.jpg Foto?raf0013.jpg Foto?raf0014.jpg

Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Eki 2012
  4. HANEFİ

Buhar çıkışı harika.Poff.. diyor adeta.Zaten suyuda bu yüzden çabuk bitiyor.

Bu Sayfayı Paylaş