'Telefonlar' forumunda aklidenge tarafından 27 Ara 2017 tarihinde açılan konu

 1. aklidenge

  aklidenge New Member Kullanıcı

  Samsung Galaxy S8'in tanıtımına artık günler kaldı. Tanıtımın 29 Mart'ta gerçekleşeceğini biliyoruz. Aslında telefon hakkında bilmediğimiz çok az şey kalmış gibi görünüyor.

  Şimdiye kadarki sızıntılar Galaxy S8'in 5,8 inç'lik bir ekranla geleceğini ve ekranının 18,5:9 oranına sahip olacağını söylüyor. Daha önemlisi Galaxy S8, ekran boyutunu büyütürken gövdesinin boyutuna çok fazla dokunmuyor, çünkü ekran çerçevesini iyice küçültüyor ve fiziksel home düğmesini kaldırıyor.  [​IMG]


  Samsung, yeni telefonunun Bixby adında yeni bir yapay zeka asistanıyla geleceğini doğrulamış bulunuyor. Apple'in Siri'si ve Google'ın Assistant'ıyla yarışacak olan Bixby için Galaxy S8 üzerinde özel bir düğme bile var.

  [​IMG]
  Galaxy S8'in çift lensli bir kamerayla geleceğine dair söylentiler var ancak Samsung muhtemelen 12MP'lik bir arka kamera sunacak. Ön yüzdeki kameranın ise 8MP'e yükseltilmesi bekleniyor.

  [​IMG]
  Satışa sunulduğu bölgeye göre Snapdragon 835 veya Exynos 8895 işlemciyle gelmesi beklenen Galaxy S8'in 4GB RAM'i olacak ve 64GB depolama alanı sunacak. Cihazın parmak izi tarayıcısı, home düğmesi kaldırıldığı için arka yüze, kameranın yanına taşınıyor. Galaxy S8'in 29 Mart'taki tanıtımından sonra 21 Nisan'da piyasaya sürüleceği iddia ediliyor.

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş