'Ticari Araçlar' forumunda Şirine tarafından 27 Ara 2017 tarihinde açılan konu

 1. Şirine

  Şirine Member Kullanıcı

  E iyi ticari araçlar konusunda liste bir hayli uzun diyebiliriz. Bu segmentte pek çok model mevcut ve hepsinin de belli noktalarda avantajları ve dezavantajları var. Bizler ise bu konuyla alakalı olarak hem kullanıcı tecrübelerini dikkate alarak hem de araçların teknik özellikleri ve satış rakamları çerçevesinde en iyi ticari araçları sizler için listelemeye çalışacağız.

  Hafif ticari araç dendiğinde herkesin aklına ilk olarak Fiat Doblo gelecektir. Doblo’nun günümüzde bu denli çok tutuluyor olmasında temel faktör kuşkusuz ki fiyatı. Alternatif araçlara nazaran daha uygun bir fiyat aralığından piyasaya sunulan araç, bu fiyata rağmen sağladığı teknik özelliklerle ve donanımıyla da göz dolduruyor. Fakat diğer araçlara göre yakıt tüketimi noktasında daha masraflı olduğunu belirtmek gerekiyor. Özellikle ticari bir araç için en önemli kıstas olarak kabul edebileceğimiz yakıt tüketimi noktasında Doblo’nun biraz savurgan olması Doblo’yu listenin 3. basamağına itiyor. Geçtiğimiz senenin en iyi ticari aracı olarak Doblo seçilmiş olsa da, bu birincilikte sunulan uygun fiyatın çok önemli bir faktör olduğunu unutmamak gerekiyor.

  [​IMG]
  2015 Model Volkswagen Caddy

  Listenin 2. sırasını ise Ford Connect alıyor. 1.6 litrelik 2 farklı dizel motor seçeneğine sahip olan araç hem performans hem de yakıt tüketimi konularında Fiat Doblo’nun önünde diyebiliriz. Fakat bu kadar önemli noktalarda Doblo’nun önüne geçmesi, ister istemez Ford Connect’in fiyatta da Doblo’nun üstüne çıkmasını beraberinde getiriyor. Fakat fiyat/performans değerlendirmesi yapıldığında genel görüş Connect’in az bir farklı Doblo’nun önünde olduğu yönünde.


  [​IMG]
  En İyi Hafif Ticari Araç VW Caddy

  Geliyoruz birçokları için hafif ticari segmentinin liderine. İlk olarak söz etmemiz gereken nokta üretici firma. Caddy’i üreten Volkswagen ismiyle zaten rakiplerin önüne geçmeyi başarıyor. Alman teknolojisinin ve çalışkanlığının araçlara yansımış hali olarak kabul edilen Volkswagen Caddy, hem yakıt tüketimi hem de performans olarak rakiplerinin bir hayli önünde diyebiliriz. Aynı zamanda donanımsal açıdan da pek çok ayrıntıyı müşterilerine sunan marka, bu sebeplerden ötürü fiyat bakımında da diğerlerine nazaran biraz daha pahalı. Fakat uzun seneler sıkıntı yaşamadan kullanabileceğiniz, yol çekişi, konfor ve performans gibi noktalarda sıkıntı yaşatmayacak bir araç istiyorsanız bu noktada tercihiniz Volkswagen Caddy olmalı diye düşünüyoruz.

  [​IMG]
  Fod Connect Ticari ARaç
   

Bu Sayfayı Paylaş