'Elektrikli Aletler' forumunda HANEFİ tarafından 2 Eki 2012 tarihinde açılan konu

1. HANEFİ

HANEFİ Moderator Site Yetkilisi Moderator

NOT: Üye olursanız forumlardaki eklenmiş resimleri doğrudan açık olarak görebilirsiniz.
    Kettle almayı düğünenlere alternatif olabilir.Arzum Ar 367 modelini 4-5 gündür kullanıyorum.ilk dikkatimi çeken ve de olumsuz yanı:Alt çaydanlığın kulpunun zayıf olması.iki ayrı parçadan oluşmuş ve içi boş plastik kulp.Yani çaydanlık kulpu gibi içi dolu plastik değil.Kulptan tutup çaydanlığı kaldırınca biraz çaydanlıktan ayrılıyor.Yani çaydanlıkla kulp arasında bağlantı yerinde az bir boşluk oluşuyor.

Bu nedenle maximum seviyesine kadar su doldurduysanız,kulpu çaydanlığın bağlantı yerine yakın olan yerden kaldırınız.Arzum çaycının(Arzum Ar 367 ) kulpu çaydanlığa vidayla tutturulmamış.Plastik punta ile çaydanlığın iç kısmına tutturulmuş.Arzum markasından beklemezdim.

Kaynatması harika.Suyu kaynatınca otomatik olarak yeşil ışığa geçiyor ve hafif ısı ile sabit kalıyor.Yani kettle gibi tamamen kendini kapatmıyor.Buda çayın soğumaması için gayet kullanışlı.

Sadece demliksiz olarak yani kettle gibi kullanabilirsiniz.Çünkü alt çaydanlığında kapağı var.Ama Arzum çaycımız kettle gibi tamamen kendini kapatmıyor.

E?er içinde su bitti ya da yanlışlıkla susuz çalıştırdık.Üzülmeyin.işte o zaman 2.anahtarı otomatik olarak kapanıyor.Yani kettle gibi elektriğini tamamen kesiyor.Arzum çay robotunun bu yönü çok hoşuma gitti.

Üst çaydanlığın içinde bağımsız olarak duran bardak büyüklüğünde süzgeç var.

Motor gücü : 1650 W (kaynatma)
    Motor gücü : 135 W (sıcak tutma)

Kablo uzunluğu:132 cm
    Fiyatı:125 TL (kargo dahil)
    Renk :Mat metal

Arzum elektrikli çaydanlık,Arzum çaycı,Arzum AR367,Arzum AR 367,Arzum çay seti,Arzum kettle,Arzum çay robotu,Elektrikli çaydanlık

Ekli dosyalar:

Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Mar 2013
  2. HANEFİ

Şimdiye kadar 2 (iki) kettle eskittim.Alt tablasına kettle oturtmak biraz zahmetli bir iştir.Kullananlar iyi bilir.Gerçi kullanmayan varmı ki.
    Arzum elektrikli çaydanlığın bu modelinde (Ar 367) alt çaydanlık tablaya çok kolay oturuyor.
    Resimdede gördüğünüz üzere hem alt hem üst çaydanlığının kapakları plastik ve de ince.Yani kalitesiz gibi.

Kısacası;bu model kullanışlı fakat alt çaydanlık kulpu ve kapakları plastik ve de basit gibi.Ha şunuda söyleyeyim,üst çaydanlığın kulpu gayet sağlam.

3. HANEFİ

Çaycıların fiyatlarını esas almayınız.Fiyat + kaynatma-sıcak tutma (watt) güçlerine bakınız.Çünkü bazı çaycı modellerinde sıcak tutma 100 watt , bazılarında 120 watt sıcak tutma özelliği var.

4. HANEFİ

AR 346 modelininde konusunu ayrıca açtım.Arzum AR346 modeli, AR367 modelinden daha iyi.

Bu Sayfayı Paylaş