'Diğer Elektronik Ürünler' forumunda HANEFİ tarafından 14 Ara 2012 tarihinde açılan konu

1. HANEFİ

HANEFİ Moderator Site Yetkilisi Moderator

Not: Üye olursanız. ekteki resimleri doğrudan açık olarak görebilirsiniz.

Arabirim : Ethernet + USB
    Model : TL-MR3020
    Port Sayısı : 1 Adet
    Router Özelliği : Var
    Veri Hızı : 150 Mbps
    Yönetilebilirlik : Web Arayüzü

3G mobil modemi takarak internet dağıtımı yapmak için kullanıyorum.
    3G mobil modemi routere taktınız ama internet yok.Merak etmeyin 444 1925 no'lu TP-Link destek hattını arıyorsunuz.Onlar size ammy proğramını internetten indirip kurmanızı istiyor.Ammy, uzaktan yardım proğram?.Siz destek hattını aramadan önce bu proğramı indirip kurun.Destek hattına 10-15 dk sonra ancak bağlanabilirsunuz.Çünkü başka müşterilere destek sunduklarından bekliyorsunuz.Ammy proğramı ile sizin bilgisayara bağlanıp web arayüzünden bütün ayarları yapıyorlar.
    3G Routerin web arayüzü= http://192.168.0.254/

Huawei E160E mobil modem uyum sağlıyor.
    Huawei E3131 mobil modem uyum sağlıyor.
    ZTE MF676 mobil modem uyum sağlıyor.
    ZTE MF636 mobil modem uyum sağlamıyor.
    Yani öyle her 3G mobil modem 3G Roter TP-Link 3020) 'le uyum sağlamıyor.
    Huawei mobil modemimle kullanıyorum.Yalnız, ara ara sınırlı bağlantı durumuna geçiyor.O esnada internete bağlanamazsınız.Zaten PC'deki ağ bağlantı simgesinden anlıyorsunuz.Wirelessle bağlandığım laptop'tada kabloyla bağlandığım masaüstü bilgisayarımdada durum aynı.Kim suçlu bilemiyorum.Ya 3G router ya da 3G mobil modemler(Huawei).Ama Huawei mobil modemi tek başına kullandığım zaman böyle kesintiler olmuyordu.Routeri başka mobil modemlerle denedikçe burada güncelleme yapacağım.

Ev içinde wireless bağlantısı gayet güçlü sinyal dağıtıyor.Evin bahçesinde kullanırım derseniz biraz zor.Ancak pencereye koyarsanız olur.Tp-Link Routeri ister bilgisayarın usb girişine takarak isterseniz usb girişli fişine takıp doğrudan prize takarak kullanabilirsiniz.
    Çok kiçük hafif bir cihaz.
    Wlan/Lan çıkışı var.Yani bilgisayarınıza doğrudan ethernet kablosuyla bağlantı sağlayabiliyorsunuz.isterseniz wireless bağlantıylada bağlanabilirsiniz.3G router(Tp-Link 3020) Mobil modemi hem wireless le dağıtıyor, hemde 1 adet kablo çıkışıyla kablolu bağlantıya çeviriyor..Hangisini kullanmak isteseniz.Genelde masaüstü bilgisayarlarda wireless olmaz...

EBAT: 6,5 X 7,5 X 2,3 (cm)
    Usb Güç Kablo Uzunluğu: 53 cm
    Ethenet Kablo Uzunluğu:53 cm

Tp-Link TL 3020,TP-LINK 3020,Tp-Link 3G router,Tp-Link ,tplink,tp-link,TL-MR3020,Tp-Link TL-MR 3020 3g router

Ekli dosyalar:

Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Mar 2014
  2. HANEFİ

3G mobil modemle internet dağıtımı yapmak için kullanıyorum.Masaüstü bilgisayara kabloyla bağlanıyorum.Wireless baılantıylada notebook bilgisayarımı kullanıyorum.
    Her iki bağlantı türünde de ara ara sınırlı bağlantı durumuna geçiyor.Kablolu bağlantıda kendiliğinden pc yeniden bağlantı kuruyor.Fakat wireless bağlantı da bağlantıyı kesip yeniden elle bağlantı kurmanız gerekiyor.Modem arayüzüne en yeni yazılım yükledim fakat çare olmadı.
    Sürekli yazılım güncelliyorlar.Umarım bu soruna çözüm olacak yazılımı bir an önce geliştirirler.
    Ara ara kesinti yapması sorun değil diyorsanız....siz bilirsiniz.
    ilk satın aldığınızda Tp-link müşteri destek telefonunu arayın.Epey geç bağlanıyor.Sanırım müşteri destek hattında görevli personel sayısı az.
    Fakat size kurulumda çok yardımcı oluyorlar.

Tp-Link TL 3020,TP-LINK 3020,Tp-Link 3G router,Tp-Link TL-MR3020,Tp-Link TL-MR 3020 3g router

Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Ara 2012
  3. HANEFİ

Ara ara bağlantı kesikliği yapmasından dolayı satın aldığım yere (bizde hesaplı.com) gönderdim.Servise gönderemiyorsunuz.Satın aldığınız alışveriş sitesine telefonla bildiriyorsunuz.Sonra gönderiyorsunuz.Kargo ücreti gönderirken size ait.

4. HANEFİ

Cihazım (TP Link 3G Router MR3020) yenisi ile değiştirilmiş olarak geri geldi.Süper,sorunsuz çalışıyor derken sorun yine belirdi.Fabrika ayarlarıyla kullanmaya bağladım.Bağlantıda problem çıkmaya bağlayınca yeni yazılımı yükledim.Önceki cihaz gibi bağlantı kesikliği oldu.Fakat şimdilik sadece 1 (bir) kez oldu.Önceki cihaz gibi sık sık olmaya bağlarsa buraya yazarım.
    Tavsiyem şu:başka web sitelerinde benim sorunuma benzer sorunları olanları okumuştum.Garantisi devam ediyorsa mutlaka gönderin.Ben gönderdim.Yenisi ile değişti.Ama sorun nadiren de olsa yine çıkabiliyor.Bilemiyorum sorun: mobil modemle uyumsuzmu ki.

Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Şub 2013
  5. HANEFİ

Maalesef sık sık bağlantı kesikliği oluyor (Kablosuz bağlantıda).Bağlantıyı tekrar kapatıp açıyorum.(Garanti kapsamında değiştirildiği halde yeni cihazda aynı sorunları yaşıyorum.)

Web sitelerine dosya yüklemelerinde yükleme çok yavaş.
    Ama 3G mobil modemi doğrudan PC'ye bağlarsam dosya yüklemeleri hızlı.Yani TP-Link'le yükleme hızı maalesef vasat.

Moderatör tarafından düzenlendi: 24 May 2013

Bu Sayfayı Paylaş